Laptop ve Notebook Chip Değişimi

Laptop Ekran kartı chip değişimiTeknik Servisimizde Acer Asus Dell Lenovo Toshiba Sony Vaio Packerd Bell Msi ve diyer markaların Anakart ve Ekran kartlarının Chip değişileri Garantili olarak yapılmaktadır.

Notebook Chip değişimi

Laptop donma yapıyorsa, usb leri görmüyorsa ya da biraz sorladığınızda zaman hemen görüntü gidiyorsa ya da bunlara benzer sorunlarla karşılaşıyorsanız. chipse arızasının bir işareti olabilir. Normalde servisine götürdüğünüz zaman anakart değişimi diyeceklerdir. Çünkü yetkili servislerde anakart tamiri yoktur. Bu durumda maliyeti çok artıran bir iş haline gelmektedir. Daha düşük maliyetle istenirse anakartın chipsetini değiştirir cihazınızı tekrar kullanılabilir duruma getirebiliriz.

Bu chipler Ne işe yarar…

Kuzey köprüsü : İşlemci ve Ram’lere gitmesi gereken voltaj ve veri aktarımı için kullanılmıştır. anakrtalar üzerinde bu chip İşlemci ve Ram slotlarının yakınındadır.

Güney köprüsü : Hdd, Harddisk Usb, Wifi, Dvd-rw, Klavye, Mouse gibi pci slotları kumanda eden kontrolcüdür. bu chip arızası başta söylediğimiz donanım aygıtlarının birinin çalışmamasıyla yüz göstermeye başlar örneğin Touch pad’iniz çalışmıyorsa ve siz notebook’unuzun üzerine uyguladığınız baskıyla beraber çalışıyorsa bu sorun güney köprüsüdür diyebiliriz. Bu arıza donma, baskı uygulayınca çalışması gibi hatalarda olabilir. Hdd yi görmeyebilir. Usb aygıtları her seferinde tanımayabilir. bu arzıları genişletebiliriz.

Vga Chip : Adından da anlaşıldığı üzere ekran kartı chipidir. bu chipi arızasında ise karışılacağınız sorunların bazılarından da bahsedecek olursak. Ekranda yukarıdan aşağı çiziklerin olması, renklerin karışması, görüntünün hiç gelmemesi, görüntünün 4 – 6 yada 8 parçaya bölünmesi, harici ekrana görüntüyü vermesi ama kendi ekranına vermemeside çoğu zaman chip arızaları içine girer.

Acer Laptop Chip Değişimi
Asus Laptop Chip Değişimi
Dell Laptop Chip Değişimi
Lenovo Laptop Chip Değişimi
Toshiba Laptop Chip Değişimi
Sony Vaio Laptop Chip Değişimi
Packerd Bell Chip Değişimi Chip Değişimi
Msi Laptop Chip Değişimi

BİLGİSAYAR CHIP DEĞİŞİMİ

LAPTOP CHIP DEĞİŞİMİ

NOTEBOOK CHIP DEĞİŞİMİ